© Hungarian Tennis Association

BÚCSÚZTAK A MAGYAROK A KVALIBAN

Mindkét magyar selejtezős jól kezdett, de végül mindketten kikaptak a Gazprom Hungarian Open ATP250-es verseny selejtezőjének első körében.

Matteo Berrettini (ITA, 105.)–Nagy Péter (HUN, 525.) 6:3, 6:4

A 2018. évi Hungarian Open első selejtezőjén a hazai közönség előtt teniszező Nagy Péterre a világranglista 105. helyén álló Matteo Berrettini várt. Bár 1:1 után Péter került brékelőnybe, ellenfele 2:3-nál egyenlíteni tudott, majd megfordította a szettet.

A második játszmában az olasz fiú már a legelső gémben brékelni tudott, előnyét megőrizte a szett végéig, így ő készülhet a svéd Elias Ymer ellen.

Marco Cecchinato (ITA, 100.)–Valkusz Máté (HUN, 612.) 7:5, 6:1

Remekül kezdett Valkusz Máté az olasz Matteo Cecchinato ellen: a 19 éves magyar már ellenfele legelső adogatását el tudta venni, és a játszma derekáig meg is őrizte előnyét. 2:4-nél aztán sebességet váltott a világranglista 100. helyén álló olasz, és három brékkel megfordította az állást.

A második szettre végképp felőrölte Máté ellenállását rutinos ellenfele, az olasz fiú kétszer is brékelni tudott, így végül ő csaphat majd össze az észt Jurgen Zoppal.

Marcos Baghdatis (CYP, 81.)–Hubert Hurkacz (POL, 185.) 2:6, 4:6

A korábbi világranglista nyolcadik ciprusi remekül kezdte a mérkőzést, hiszen egyből elvette Hurkacz adogatását, azonban a lendülete nem sokáig tartott, hiszen nem tudta hozni saját szervajátékát. A szett folytatásában a lengyel még kétszer brékelni tudott, így simán hozta az első játszmát.

A második szett is gyors brékváltással indult, ezután 4:4-ig fej-fej mellett haladtak a játékosok. 5:4-es Hurkacz vezetésnél megremegett Baghdatis keze, ami a meccsébe került, így Hurkacz lesz ott a következő fordulóban.