© Hungarian Tennis Association

GYŐZELEM PÁROSBAN

Vaskos meglepetéssel kezdődött a Gazprom Hungarian Open szerdai játéknapja, ugyanis a centerpálya első mérkőzésén búcsúzott a 2. helyen kiemelt Damir Dzumhur (32.). A bosnyák teniszező a selejtezőből szerencsés vesztesként felkerülő Marco Cecchinato ellen szenvedett 6:4, 6:1-es, viszonylag sima vereséget. Dzumhurnak látszólag nem fekszik az olasz Cecchinato játéka, hiszen Monte-Carlóban is ő búcsúztatta.

A következő találkozón Piros Zsombornak (453.) szoríthattunk, akinek keddi, Mikhail Youzhny (100.) elleni összecsapását 6:3, 5:3-as orosz vezetésnél szakították félbe sötétedés miatt. Szinte lehetetlen volt innen felállnia Zsombinak, és sajnos nem is sikerült: Youzhny hozta az adogatását, így 6:3, 6:3-ra a meccset is, búcsúzott tehát az összes magyar egyesben.

A centeren Jan-Lennard Struff (61.) volt az egyetlen, aki hozta a papírformát, és nem botlott alacsonyabban jegyzett ellenfelével szemben, ugyanis simán, 6:4, 6:1-re verte a szabadkártyás Alexander Bublikot (143.) a 28. születésnapját ünneplő német.

Richard Gasquet (29.), a torna harmadik kiemeltje sem bírt az esélyesség terhével, ugyanis két szettben kikapott a selejtezőből főtáblára kerülő Lorenzo Sonegotól (159.). Gasquet az év elején még könnyedén, három játszmában verte az Australian Openen az olaszt, de ezúttal a kritikus pillanatokban Sonego volt higgadtabb, így ő került a legjobb 8 közé.  A negyeddöntőben a tavalyi döntős, Aljaz Bedene (57.) lesz az ellenfele, aki két és fél órás mérkőzésen, három szettben verte Matteo Berrettinit (104.).

A szerdai játéknap befejezésére végre magyar sikert is ünnepelhettünk. Balázs Attila/Fucsovics Mártonnal az oldalán a Fabrice Martin/Purav Raja duó ellen lépett pályára. Ugyan az első szettet hozta a francia/indiai kettős, a második játszmára magára találtak Marciék és négy meccslabda hárítása után rövidítésben egyenlítettek, így jöhetett a döntő tie-break. Ugyan 3:0-ra elhúztak Martinék, a magyar kettős nem adta föl, és végig küzdve megfordították a rövidítést, és végül 10:7-re nyertek, így ők lesznek ott a következő körben.

A csütörtöki játéknapon egyesben láthatjuk a torna tavalyi győztesét Lucas Pouillet (14.), aki idén is első kiemeltként lép pályára. Nemcsak Pouille miatt lesz érdemes azonban kilátogatni, hiszen Andreas Seppit (55.) és Denis Shapovalovot (43.) is láthatjuk majd a center pályán játszani.